Hlavní stránka ] O stránku výše ]

Soutěž pro pěstitele amatéry

V posledních dnech měsíce října patří již několik let prostory Komorního divadla v Hlinsku výstavě chryzantém.

Pro Vás kteří máte rádi přírodu a zájem o pěstování chryzantém, vyhlašuje Klub Chryzantéma Hlinsko ve spolupráci s Územní radou Chrudim

soutěž o nejhezčí a nejzajímavější květ chryzantémy,

vypěstovaný zahrádkářem – amatérem. 

 

 

Chryzantéma KordieGarantem této soutěže je personální ředitel ETA a. s. Miloslav Gregor.

Zapojte se všichni, kteří máte možnost sledovat noviny Hlinecké anebo naše klubové internetové stránky, ať jste z kteréhokoliv místa naší republiky, a pokuste se vypěstovat zajímavou chryzantému. Radit Vám budou odborníci z hlineckého Klubu Chryzantéma prostřednictvím našich novin a internetových stránek.

Rozhodujte se rychle, neboť chryzantémy je potřeba začít vysazovat již po 15. květnu. Poohlédněte se v zahradnictví nebo na tržnicích a pokuste se získat sazenice jedné nebo dvou odrůd, které rozkvétají na podzim – pozor existují i takové, které kvetou v létě a do data konání výstavy vám nevydrží.

A rada: rostlinám se daří nejlépe ve středně těžké půdě, mírně kyselé s dobrou strukturou. Vyšší obsah humusu má příznivý vliv na růst a tím i vývoj rostliny. Aranžmá chryzantém z výstavy roku 1989

 

Věříme, že budete mít úspěch a že Vaše květy potěší nejen Vás, ale i návštěvníky podzimní výstavy chryzantém v letošním roce.

Poslední aktualizace stránky: 06.03.2006 23:24